تاریخ امروز:۵ اسفند ۱۴۰۲

اجرای نسخه الکترونیک و سامانه ثبت نسخ الکترونیک نیروهای مسلح

3.4/5 - (11 امتیاز)

برای ورود به سامانه ثبت نسخ الکترونیک نیروهای مسلح از این لینک استقاده کنید.

سامانه ثبت نسخ الکترونیک نیروهای مسلح یک سیستم نوین برای مدیریت و نگهداری اطلاعات پزشکی نظامیان است. این سامانه با هدف افزایش سرعت، دقت و امنیت در ثبت، نگهداری و بازیابی اطلاعات پزشکی نیروهای مسلح راه اندازی شده است.

اجرای نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد بیمه نیروهای مسلح و اختصاص یک‌چهارم بودجه طرح “دارویار”

مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک در مراکز طرف قرارداد این سازمان اجرا می‌شود؛ گفت‌: بودجه اختصاص یافته به بیمه نیروهای مسلح در قالب طرح دارویار معادل یک‌چهارم بودجه مورد نیاز بوده است.

دکتر امیر نوروزی، مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با بیان این‌که نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک در مراکز طرف قرارداد این سازمان اجرا می‌شود؛ اظهار کرد: سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح برابر الزام قانون بودجه ۱۴۰۱ بند “ط ” تبصره ۱۷ مکلف است سامانه نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک داشته باشد که از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک به صورت پایلوت در تهران آغاز شد و در خردادماه به صورت گسترده‌تر در چند استان انجام شد و ‌ از آبان سال جاری اعلام کرده‌ایم که همه مراکز طرف قرارداد، نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

امکان حذف دفترچه‌های کاغذی فراهم شده است

وی افزود:‌ در حال حاضر امکان حذف دفترچه‌های کاغذی را نیز داریم اما برای آن که برخی بیماران دغدغه‌ای برای مراجعه به مراکز درمانی و دریافت نسخه نداشته باشند، دفترچه‌های کاغذی هنوز اعتبار دارند و داروخانه‌های طرف قرارداد می‌توانند به راحتی نسخ کاغذی سازمان را به نسخ الکترونیک تبدیل کرده و داروهای تجویز شده را تحویل بیمار دهند.

نوروزی تاکید کرد: برای تعامل بیشتر با چهار داروخانه بزرگ تهران، (داروخانه‌های ۲۹فروردین، ۱۳ آبان، هلال احمر و سوم خرداد) که بیشترین نسخ نیروهای مسلح به آنها ارجاع داده می‌شود، چهار نفر از زبده‌ترین کارکنان سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در آن داروخانه‌ها مستقر شده‌اند که اکر نسخ کاغذی تحویل این داروخانه‌ها شد این افراد نسخ کاغذی را سریع به نسخ الکترونیک تبدیل کنند تا بیمه شده نیروهای مسلح هیچ مشکلی برای تهیه دارو نداشته باشد.

وی اضافه کرد:‌ میزان اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک به بیش از ۹۸ درصد در استان‌های مختلف کشور رسیده است اما در استان تهران این میزان کمتر و در حدود ۷۰ درصد است.

 

اشتراک‌گذاری

یک نظر

  1. ناشناس پاسخ

    سلام
    خیلی خوبه
    ولی خیلی خوبتر زمانی می‌شود که بیمه شده گان بتوانند به راحتی به نسخ خود دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *